• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші справи


Наші справи

/Files/photogallery/732/P2060013.JPG

Операція «Годівничка»

Зима складний період в житті птахів, особливо місяць лютий . Дехто відлітає у теплі та багаті кормом краї, а ті, які залишилися зимувати потребують найбільшої допомоги. Про те, як допомагати зимуючим пташкам ? Справжнім подарунком для пернатих є годівнички, які можна виготовляти з різноманітних матеріалів: можна використовувати порожні пластикові пляшки, картонні коробки чи робити з дерева. Головне пам’ятати, щоб пташкам було зручно. Для кріплення сала можна використовувати булавки, вішати на мотузці або дроті. Годівнички мають надійно кріпитися до дерев, не слід розміщувати годівниці на землі чи низько над нею, щоб не приваблювати котів.

Постійні відвідувачі їдальні синички та горобці, рідші відвідувачі столової—омелюхи. Наповнювати годівнички потрібно кожного дня. Особливо ретельно слідкувати за кормом під час ожеледиці та снігопадів, бо в таку негоду головним джерелом харчування для птахів лишаються тільки годівнички. Деякі страви є улюбленими для птахів: не смажене насіння соняшника дуже полюбляють снігурі та синиці, його краще ледь-ледь роздушити пляшкою чи качалкою; просо та пшоно їдять синиці й горобці, сире несолоне сало привабить більшість синиць, крихти сухого білого хліба—чудовий корм для багатьох птахів, а чорний хліб шкідливий для всього птаства. Спостерігайте за поведінкою птахів, малювали їхні портрети та фотографуйте. Розвішуйте годівнички в домашніх садках, на подвір’ях. Запевняємо всіх , що за птахами дуже цікаво спостерігати. Зробіть простеньку годівничку, наповніть її кормом і повішайте перед своїм вікном і переконайтеся, яке це захоплююче заняття !
Юні екологи

Володіївецької СЗШ І-ІІ ступенів

Годівничка

Творити добро легко і приємно. Можна підняти папірець, кинутий недбалою людиною. Поступитися місцем у автобусі. Подякувати продавщиці у магазині. Але часто ми забуваємо про тих, кому наша допомога просто необхідна.Дорогий Друже, я маю на увазі пташок, які гинуть взимку від голоду. Вони, маленькі і беззахисні, потребують нашої допомоги та підтримки. Давай не будемо байдужими. Адже зробити годівничку можна дуже просто і швидко. Я знаю кілька варіантів її виготовлення. Давай спробуємо!

Використати можна що завгодно: пластикові пляшки, дріт, коробки, ящики, дошки, мотузки, скляні банки та інше. Все залежить від твоєї фантазії. Найпростіший варіант годівнички — це звичайна пластикова пляшка. Її можна наполовину обрізати або ж вирізати з одного боку отвір достатнього діаметру. Всередину насипати їжі для пташок: зерно, насіння, крихти хліба. За допомогою мотузки таку годівничку можна підвісити на дереві чи віконній рамі.

Дуже гарну і практичну годівничку можна зробити зі скляної банки. Її треба закрити кришкою, в якій зробити отвір. В горизонтальному положенні годівничку за допомогою дроту чи мотузок закріпити на дереві або в будь-якому іншому місці. Не забудь, що запаси їжі треба постійно поповнювати.

Заручившись підтримкою і допомогою тата, дідуся чи старшого брата, Ти можеш виготовити більш складну годівничку. Матеріалами для її виготовлення послугують дерев'яні дошки і цвяхи. Такий витвір вимагатиме більше часу і зусиль, але він є більш надійним і міцним. І знову ж таки, не забувай, що зробити годівничку недостатньо. Потрібно слідкувати, щоб птахам завжди було чим поживитися.

Кiлькiсть переглядiв: 695

Коментарi